— Hide menu

Primopredaja stana branitelju Alenku Baraču Roji, Split, 19.09.2011.

Hrvatska humanitarna udruga CRO UNUM danas je 19. 09. 2011. godine u 12:00 sati u Splitu, izvršila primopredaju stana Alenku Baraču Roji (63), splitskom branitelju i beskućniku. Na inicijativu predsjednika udruge, prof.dr. Dragana Primorca udruga CRO UNUM odlučila je na godinu dana unajmiti i platiti stan i režije a istovremeno mobilizirati nadležne institucije u Hrvatskoj kako bi se trajno riješilo njegovo stambeno pitanje.

Svečanosti primopredaje stana nazočili su uz velik broj hrvatskih medija i uglednika, članovi i prijatelji udruge CRO UNUM, proslavljeni hrvatski sportaš Franjo Arapović, admiral Ivica Tolić, predsjednik Županijske HVIDRA-e Mario Tomasović, Prof.dr. Stipan Janković, bivši dekan Medicinskog fakulteta, Doc.dr. Mladen Rakić, ravnatelj bolnice Sv Katarina, Dr. Tomislav Madžar, tajnik Udruge, Igor Zgrabljić, tajnik Izraelsko-hrvatskog poslovnog kluba, brojni Alenkovi suborci i drugi. Vidno uzbuđen i sretan zbog događanja Alenko Barač Roje zahvalio je predjedniku CRO UNUM-a prof.dr. Draganu Primorcu na pomoći i pritom kazao da mu ovaj događaj vraća povjerenje u Hrvatsku za koju se borio i dobre ljude kojih uvijek ima. Ovom prigodom prof.dr. Primorac naglasio je da će udruga CRO UNUM u suradnji sa HVIDRA-om i nadležnim institucijama raditi na rješavanju braniteljskog statusa Alenka Barača Roje. “Sretan sam što smo danas pomogli Alenku jer da nije bilo njega i ljudi poput njega ne bi bilo niti današnje Hrvatske. Naša udruga će nastaviti pomagati sukladno svojim mogućnostima svima onima kojima je pomoć najpotrebnija i to je temeljna misija naše udruge”.

Leave a Reply

*